• Tedensko: 115.384,62 €
  • Dnevno: 23.076,92 €
Paulo Dybala
Ta povzetek ponuja Wikipedia

Nogometni klub Juventus, bolj znan kot Juventus in Juve, je profesionalni nogometni klub s sedežem v Torinu, ki se nahaja v pokrajini Piemonte v Italiji, ki tekmuje v Serie A, najvišji ligi italijanskega nogometa. Ustanovljen je bil leta 1897 s skupino Torinskih študentov, klub nosi črno-belo drese že od leta 1903 in je igral domače tekme v različnih terenih okoli svojega mesta, najnovejši stadion je Allianz Stadion s kapaciteto 41.507. Z vzdevkom Vecchia Signora je klub osvojil 36 naslovov Serie A,13 naslovov Coppe Italia in devet naslovov Supercoppe Italiana, je rekorder vseh teh tekmovanj ima pa tudi dva interkontinentalnapokala, dva evropska pokala in en pokal evropskih pokalnih zmagovalcev, drži pa tudi skupni državni rekord treh pokalov UEFA, dva super pokala UEFA in skupni državni rekord enega pokala UEFA Intertoto. Na mednarodnem odru zaseda šesto mesto v Evropi in dvanajsti na svetu za večino državnih naslovov, ki so jih osvojili z enajstimi pokali. Trenutno se nahajajo na 4.mestu v UEFINEM rangiranju klubov.